Parafia p.w. Św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Barlinku

Parafia Św. Wojciecha w Barlinku
24 kwietnia 2022

Uroczystość odpustowa ku czci św. Wojciecha i wprowadzenie relikwii

Dnia 25.04.2022 w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy historyczne wydarzenie. Podczas uroczystej Mszy Świętej odpustowej, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, wprowadziliśmy i zainstalowaliśmy na stałe w świątyni relikwie naszego Świętego Patrona – św. Wojciecha biskupa i męczennika.

 

Przed rozpoczęciem Mszy Świętej Ks. Arcybiskup poświęcił nowy relikwiarz i miejsce stałego przechowywania cząstki relikwii – relikwiarium.

 

W wygłoszonej homilii metropolita wskazał nam przykład życia św. Wojciecha i jego odwagę w wyznawaniu wiary. Mówił, że każde pokolenie ma swój własny czas, a czas obecny to dramat okrutnej wojny na Ukrainie. Ksiądz Arcybiskup wezwał wszystkich do modlitwy, ale także podziękował wszystkim za pomoc, jaką niosą naszym braciom i siostrom Ukraińcom, którzy doświadczają krzywd ze strony agresora. Zachęcił wszystkich, aby często modlić się za przyczyną św. Wojciecha.

Na uroczystości zgromadzili się licznie przybyli parafianie i mieszkańcy Barlinka, młodzież i dzieci, kapłani z dekanatu Barlinek, jak również kapłani z terenu naszej diecezji.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę odpustową, za przygotowania do pięknego jej przeżycia, za zaangażowanie w liturgię i zapraszamy, aby przybywać na indywidualne wyciszenie, zawierzając się opiece naszego wielkiego patrona św. Wojciecha.

 

Adres

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św.Wojciecha BM

ul. Moniuszki 23, 74-320 Barlinek

(48) 95-7479412

pocztaparafialna@gmail.com

Nr konta parafii

GBS BANK w Barlinku

19 8355 0009 0001 6623 2000 0005