Parafia p.w. Św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Barlinku

Parafia Św. Wojciecha w Barlinku
03 czerwca 2021

Święty Wojciech - Boże Ciało 2021

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

 

Jak co roku, z okazji Bożego Ciała, ulicami Parafii Świętego Wojciecha przeszła tradycyjna procesja. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to jedno z najważniejszych świąt katolickich. To czas, kiedy wierni wyznają wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

W Polsce po raz pierwszy Boże Ciało obchodzono w 1320 r. – w diecezji krakowskiej. Obchody tego święta wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są fragmenty z każdej z Ewangelii związane tematycznie z Eucharystią. Idea czterech ołtarzy dotyczy ilości czterech ewangelistów, czyli – św. Marka, Jana, Łukasza i Mateusza.

Pogoda jak zwykle dopisała. Słońce towarzyszyło pielgrzymom przez całą drogę. Procesja z Najświętszym Sakramentem przeszła ulicami Wyspiańskiego, Szosową i Moniuszki. W procesji z Panem Jezusem, oprócz księdza Jerzego i Sebastiana wzięły udział poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne sypiące kwiaty, ministranci i wierni.

 

 

Adres

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św.Wojciecha BM

ul. Moniuszki 23, 74-320 Barlinek

(48) 95-7479412

pocztaparafialna@gmail.com

Nr konta parafii

GBS BANK w Barlinku

19 8355 0009 0001 6623 2000 0005