Parafia p.w. Św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Barlinku

Barlinek
27 kwietnia 2024

Imieniny Księdza Proboszcza

Imieniny Księdza Jerzego

Dnia 27 kwietnia 2024r., podczas Mszy Św. modliliśmy się w intencji naszego proboszcza, księdza Jerzego Tyrpy, który kilka dni wcześniej obchodził imieniny.

 

Drogi nasz Księże Proboszczu!

Oby Łaska Boża i ludzka życzliwość towarzyszyły Ci przez długie lata życia. Niechaj dobre zdrowie pozwoli na realizację wszystkich ambitnych planów, bo jak wszyscy wiemy, w działaniu na rzecz parafii odnajdujesz największą satysfakcję. Niech Pan Bóg Ci Błogosławi!

 

Święty Jerzy jest patronem wielu krajów, w tym Anglii, Gruzji, Portugalii, Holandii, Niemiec, Szwecji, Litwy, Rosji, Bośni, Serbii, Czarnogóry i Etiopii, patronem chrześcijan palestyńskich, patronem archidiecezji białostockiej, wileńskiej oraz diecezji pińskiej. Jest również patronem wielu miast i regionów: Ferrary, Neapolu, Katalonii, Ziębic jak i Uzdrowiska w Lądku Zdroju.

Pod wezwaniem świętego Jerzego powstało wiele bractw rycerskich oraz zgromadzeń zakonnych i zakonów rycerskich m.in.: Zakon św. Jerzego z Karyntii, Zakon św. Jerzego z Alfamy.

Święty Jerzy jest również patronem wędrowców, górników, żołnierzy, kowali, bednarzy, artystów, więźniów oraz skautów i harcerzy. W większości środowisk harcerskich 23 kwietnia jest obchodzony jako Dzień św. Jerzego – patrona całego światowego skautingu.

 

Adres

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św.Wojciecha BM

ul. Moniuszki 23, 74-320 Barlinek

(48) 95-7479412

pocztaparafialna@gmail.com

Nr konta parafii

GBS BANK w Barlinku

19 8355 0009 0001 6623 2000 0005