Parafia p.w. Św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Barlinku

Ogłoszenia parafialne 2023-01-29

28 stycznia 2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29.01.2023r.

  1. Msza św. w tygodniu o godz. 18:00. Spowiedź św. – pół godziny przed Mszą św.
  2. Biuro parafialne czynne: środa i piątek od godz.16:00-17:00.
  3. Spotkania grup parafialnych według stałego porządku.
  4. W CZWARTEK PRZYPADA ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. Po drogach wiary dobrze jest kroczyć z Chrystusową Matką. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy o powołania do życia zakonnego w naszej wspólnocie parafialnej. Niech też nie zabraknie z naszej strony wsparcia materialnego dla wielu borykających się z trudnościami klasztorów i domów zakonnych. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na zakony klauzurowe. Msze św. w naszym kościele z poświęceniem świec o godz. 9:00 i 18:00. Msze św. na filiach o godz.16:00.
  5. W tym tygodniu przypada I-czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I-czwartek po Mszy św. nabożeństwo, modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. W I-piątek od godz.9:00 odwiedzimy chorych z Komunią św. O godz.17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, Koronka, a po nich nabożeństwo do NSPJ. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od  godz.17:30. W Sobotę o godz.17:30 różaniec, podczas Mszy św. rozważanie, Komunia św. wynagradzająca i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  6. Są wolne intencje mszalne możemy je zamawiać w zakrystii.
  7. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: tygodnik Niedziela.
  8. Za wszelkie dobro, modlitwy, ofiary, złożone przez Was na kościół i potrzeby parafii, oraz za Waszą życzliwość składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa naszego patrona św. Wojciecha.
  10. Zakończyła się w naszej wspólnocie kolęda, wizyta duszpasterska. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie, za życzliwość, za wspólną modlitwę i poświęcony czas. Podczas rozmów z Parafianami wysunięto wiele ciekawych propozycji duszpasterskich, które będziemy realizować. Dziękujemy także za ofiary składane na potrzeby naszego Kościoła (za ofiary zostało założone nowe oświetlenie w prezbiterium). Wszystkich Parafian otaczamy naszą modlitwą. Kto z Państwa chce zaprosić kapłana na kolędę to można ten fakt zgłosić w zakrystii. W poniedziałek 30.01. odbędzie się kolęda uzupełniająca dla zainteresowanych.

 

Wszystkim życzymy radosnego świętowania dnia Pańskiego oraz błogosławionego tygodnia.

 

Barlinek,29.01.2023r.                                                                      Wasi duszpasterze

                                

 

 

 

Adres

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św.Wojciecha BM

ul. Moniuszki 23, 74-320 Barlinek

(48) 95-7479412

pocztaparafialna@gmail.com

Nr konta parafii

GBS BANK w Barlinku

19 8355 0009 0001 6623 2000 0005